Databáze strojů

Níže naleznete kompletní informace o jednotlivých modelech

logo_leitwolf

Tento model se vyráběl v letech 2002 – 2014
Pořizovací cena nového stroje v roce 2013 byla 351.076 € bez DPH

Silák Leitwolf s jedinečným hodinovým výkonem převyšujícím 100 000 m2/h spojuje futuristický design Pininfarina s inteligentní technologií, což dohromady vytváří inovativní, vysoce výkonný stroj, umožňující pohodlnou jízdu, citlivou manévrovatelnost jako u sportovního vozu, suverénní start i v extrémních situacích a rovněž bezkonkurenční poměr výkonu k váze. Spolu s inteligentní výbavou dosáhl Leitwolf nových dimenzí při úpravě sjezdových tratí.

Motor a elektronika

Motor MAN s výkonem 320 KW (435 PS), kombinující býčí sílu s nízkou spotřebou paliva (od 20 l/h) vyniká minimální hlučností a šetrností vůči životnímu prostředí. Motor o nízké hlučnosti s přímým vstřikováním je v plném souladu s emisní normou EUROMOT III a ochotně startuje v jakékoli nadmořské výšce.

Všechny funkce motoru ovládá jediná elektronická jednotka se značně zdokonalenými počítačovými možnostmi. Všechny ovládací prvky, měřidla a kontrolky se zredukovaly na jediný centrální barevný displej a na jediný centrální ovládací prvek. Klávesnice umožňuje vydávat základní příkazy a joystick zvyšuje pohodlí uživatele při ovládání radlice a frézy. Bezpečnostní systém se zálohovanou elektronikou a nadřazeným monitorováním poruch zaručuje nejvyšší možný standard bezpečnosti. Údržbu usnadňují takové systémy jako černá skříňka, rozšířený program diagnostiky poruch pro jízdu stroje a palubní elektronika.

Kabina a světla

Kabina s certifikátem ROPS byla zkonstruována pro bezpečný provoz a pohodlnou jízdu ve všech situacích. Zvukově izolovaná sklopná kabina řidiče má mimořádně lehký trubkový rám, který je schopen unést i tu největší zátěž. Je ze všech stran zasklená, aby viditelnost byla optimální v jakékoli situaci. Přední, boční i zadní skla jsou tónovaná a vyhřívaná. Přední sklo má vyhřívané stěrače. Venkovní zpětná zrcátka jsou elektricky ovládaná a vyhřívaná. Pohodlí pracovního prostředí je zaručeno pomocí takových doplňků jako je ohřev vzduchu horkovodním topením, automatická regulace teploty a nově vyvinutého, vysoce ergonomického sedadla řidiče RECARO se čtyřbodovými pásy. Sedadlo zajišťuje pohodlné sezení řidiče i na konci dlouhé pracovní směny. V kabině řidiče dále najdete nabíjecí jednotky pro bateriové moduly, zapalovač cigaret, rádio a CD přehrávač se stereo reproduktory, držák na lahve a držák s kabely pro vysílačku či anténu.
Dva sklápěcí reflektory, dvě neoslňující xenonová pracovní světla a osm přídavných pracovních světel zajišťují, aby řidič viděl a byl viděn ve všech situacích ve dne i v noci.

Příslušenství

 • Ocelové nebo hliníkové lišty pásů s ozubenými břity, zajišťující vynikající schopnost jízdy do kopce a zvyšujícími tlačnou sílu.
 • Možnost volby jedné ze dvou fréz, pro perfektní úpravu terénu za jakýchkoliv podmínek.
  Triplex fréza:třídílná fréza s hydraulicky ovládanými bočními finišery.
  Power Flex fréza: dvoudílná fréza s odolnými hroty.
 • 12-ti polohová radlice s uchycením pro nakládací lopatu a tažný hák.
 • Naviják s automatickým napínáním lana o délce až 1.200 m a hydraulicky ovládaným otočným ramenem navijáku. Garantuje spolehlivou práci v jakýchkoli podmínkách.
 • Široký rozsah volitelné výbavy dle požadavků, od čelní frézy, po zařízení pro vytváření běžeckých stop atd.

Technické údaje

Motor Euromot III A
Typ MAN D 2876 LE 122
Počet válců 6 v řadě
Zdvihový objem 12.810 cm3
Vrtání – zdvih 128 – 166
Výkon 320 KW (435 PS)
Max. kroutící moment 2.000 Nm při 1000-1200 ot/min
Spotřeba paliva od 20 l/h
Kapacita nádrže 210 I
Provozní data LEITWOLF®
Poloměr otáčení 0°kolem vlastní osy
Hodinový výkon při rychlosti 20 km/h 97.600 m2/h
Stoupavost 100%
Hmotnost vč. přídavných zařízení 8.200 kg
Přípustná celková hmotnost 10.400 kg
Provozní data LEITWOLF® – naviják
Poloměr otáčení 0° kolem vlastní osy
Hodinový výkon při rychlosti 20 km/h 97. 600 m2/h
Stoupavost 100%
Hmotnost vč. přídavných zařízení 9.800 kg
Přípustná celková hmotnost vozidla 10.400 kg
Samočinná regulace tažné síly lana
Ovládací prvky LEITWOLF®
Hydrostatický pohon, digitální elektronické ovládací prvky řízení s uzavřenou smyčkou
Rozsah rychlosti 0 – 23 km/h
Ovládací prvky LEITWOLF® – naviják
Hydrostatický pohon, uzavřena smyčka
Rozsah rychlosti 0 – 21 km/h
Max. rychlost 16 km/h (v módu navijáku)
Tažná síla 35 kN
Samočinná regulace tažné síly lana
 • Certifikát ROPS(ochrana proti převrácení)
 • Vlastní karoserie je ze zvukově izolovaného kompozitu
 • Sedadla RECARO®
 • Centrální sedadlo řidiče a 2 sedadla pro spolujezdce
 • 4 bodové bezpečnostní pásy pro řidiče a bezpečnostní pásy pro 2 spolujezdce
 • Sklápěcí kabina
 • Centrální zamykání
 • Vyhřívané stěrače předního skla

Ilustrační fotografie modelu Leitwolf

Použité či repasované stroje tohoto typu v našem bazaru

lh500_logo

Tento model se vyráběl v letech 1994 – 2001
Pořizovací cena nového stroje v roce 2001 byla

LEITNER LH500 je přímým technologickým předchůdcem nejúspěšnějšího modelu současnosti – PRINOTH Leitwolf. U revizí kategorie GOLD jsou stroje mimo jiné modernizovány nejnovějšími technologiemi a z tohoto hlediska svým potenciálem odpovídají strojům současnosti. Pro úpravu technického sněhu jsou zapotřebí výkonné stroje a pro ekonomicky efektivnější zastání prací je důležitý i plošný výkon nabízeného stroje. Právě díky hydro-pneumatickému odpružení a s tím spojené možnosti adaptace podvozku je model Leitner LH500 ideální volbou pro rozhrnování technického sněhu. V důsledku své pracovní výkonnosti, technologického potenciálu a cenové dostupnosti je tento model velice oblíbený. O čemž svědčí i skutečnost, že tyto stroje dodané naší společností upravují desítky středisek po celé ČR.

S nabízeným modelem má naše společnost a také nespočet zákazníků všestranně pozitivní zkušenosti, o čemž svědčí i velké množství prodaných strojů tohoto typu (viz. přiložená referenční listina). Stroj typu LH500 byl vyráběn od roku 1992 (série 1)  do 2001 (série10), v tomto období byl postupně vylepšován a modernizován nejnovějšími technologiemi, z toho je zřejmé, že nejspolehlivějšími a uživatelsky přijatelnějšími stroji jsou ty z posledních sérií. Neocenitelnou výhodou u strojů typu LH500 je jedinečné hydropneumatické odpružení jednotlivých kol, které garantuje optimální jízdní vlastnosti s možností regulace světlosti stroje pro optimální adaptaci na sněhové poměry a členitost terénu.

Přednosti stroje LEITNER LH500/LH500W:
Jedinečný poměr výkonu a hmotnosti = menší opotřebení, vynikající jízdní vlastnosti i při extrémních sněhových podmínkách.
Hydropneumatické odpružení jednotlivých kol garantuje optimální jízdní vlastnosti s možností regulace podvozku stroje pro optimální adaptaci na sněhové poměry a členitost terénu = spolehlivost, komfort, šetrnost vůči nosným částem stroje.
Centrální pozice sedadla řidiče zaručuje široký ničím nerušený výhled z kabiny. Uspořádání anatomických sedaček umožňuje volný průchod kabinou z obou stran.
Plná kola na všech nápravách vyrobena s vysoce odolného polyamidu = minimální valivý odpor, několika­násobná životnost a podstatně nižší váha v porovnání s plnými koly konkurenčních značek.
Bubnový naviják se samočinnou regulací tažné síly zaručuje delší životnost lana a díky své jednoduché osvědčené konstrukci bezporuchový provoz = nízké provozní náklady, snadná údržba, jednoduchá výměna lana.

Motor

motor 6 válec turbodiesel MAN D 2866 LE 102
obsah 11.970 cm³
výkon 264 kW (360 PS)
max. kroutící moment 1.540 Nm/1.300 U­/min
spotřeba paliva 15–20l/h
objem palivové nádrže 200 l
motor 6 válec turbodiesel MAN D 2866 LE 102

Rozměry

Rozměry
šířka bez pásů 2.700 mm
šířka s ocelovými pásy 4.330 mm
max. pracovní šířka s triplex frézou 5.360 mm
výška celková 3.065 mm
délka s radlicí a triplex frézou 8.710 mm

Hmotnost

vlastní hmotnost s ocelovými pásy 7.000 kg
hmotnost vč. přídavných zařízení (radlice, fréza) 8.100 kg

Provozní údaje

hodinový výkon s Triplex frézou 88.000 m/2/h
rozsah rychlosti 0–24 km/h
stoupavost 100%

Kabina řidiče

konstrukce s vláknitého kompozitu
centrální sedadlo řidiče + bezpečnostní pás
2 sedadla pro spolujezdce s bezpečnostními pásy
teplovodní oběhové topení

Přídavná zařízení

zesílená víceúčelová 12-ti polohová radlice
Triplex fréza s hydraulicky ovládanými bočními finišery

Ilustrační fotografie modelu LH500

Použité či repasované stroje tohoto typu v našem bazaru

husky_logo

Tento model se vyráběl v letech 2005 – 2014
Pořizovací cena nového stroje (šíře pásů 3,1m) v roce 2014 byla 167.700 € bez DPH

Husky má výkon a hbitost sibiřského tažného psa. Je stejně tak schopen vytvořit napříč krajinou lyžařskou stopu, ale může také srovnat menší lyžařské sjezdovky, tréninkové svahy, dráhy lyžařských vleků a sáňkařské dráhy. Protože má prostornou zadní plošinu a malou nakládací výšku umožňující pohodlné nakládání, může být Husky také použit jako prostředek pro transport nákladu v terénu. A díky příhodné konstrukci pásů i tam, kde je málo sněhu. Tento přizpůsobivý stroj je možno používat také k přepravě osob. Do zadní kabiny se vejde 14 osob. Tato kabina má svoje vlastní topení.

Nehledě na to, že je skutečně univerzální, nabízí Husky pohodlné prostředí při jízdě i při práci, vynikající manévrovací schopnost a přesvědčivou hospodárnost. Z těchto všech důvodů je Husky nejlepší ve své třídě.

Sněžná rolba Husky zvládá pohodlně a bez problémů i projíždění hlubokým sněhem – nehrozí namrznutí chladiče. Na rozdíl od svých konkurentů nemá s vysokým sněhem žádný problém.

Motor

Počátkem roku 2011 byl motor přestavěn na vyšší výkon. Změny se týkaly především nového chladiče, většího ventilátoru a přestavěna byla i viskózní spojka. Zvýšením výkonu motoru byla značně navýšena pracovní efektivita stroje.

CDI motor s přímým vstřikováním o výkonu 146 KW (197 PS) od firmy Mercedes se vyznačuje svým vysokým stupněm účinnosti, vynikající spolehlivostí, nízkou hlučností a vynikající charakteristikou studeného startu pomocí systému START-PLUS. Tento motor je velmi ekonomický pokud jde o spotřebu paliva (v průměru 8,5 l). Jeho servis je snadný vzhledem k dobré přístupnosti. Motor je ekologický, má minimální emise a jako náplň hydraulických jednotek mohou být použity biologicky odbouratelné hydraulické kapaliny. Husky zcela splňuje normu pro výfukové plyny EUROMOT III A.

Kabina a světla

Při konstrukci prostorné kabiny byla cílem bezpečnost a pohodlí. Kabina má certifikát ROPS, její konstrukce z lehkého kovu je velmi odolná. Vnitřek kabiny má přitažlivý design a zároveň splňuje veškeré požadavky na funkční a ergonomické vlastnosti, je odizolovaná od hluku a vibrací. Ve volantu jsou zabudovány ovládací prvky pro ovládání frézy a stopovačů.

Čtyři dvojité parabolické reflektory vpředu a vysoce výkonné zadní pracovní reflektory zajišťují dokonalé osvětlení celého pracovního prostoru.

Přídavné systémy a zvláštní výbava

 • Fréza se dvěma nezávislými systémy pro tvarování stopy (protahovací sáně) má otočné kloubové rameno, které udržuje stopu i v těch nejostřejších zatáčkách.
 • S 12-ti polohovou radlicí je Husky schopen provádět standardní úpravu i speciální práce.
 • Zadní kabina pro pasažéry s pomocným topením může být použita pro transport až 14 osob.
 • Husky může být dodán i s inovativními pásy pro celou sezónu, takže je ideální k jízdě za obtížných a měnících se podmínek. Tyto speciální pásy umožňují stroji Husky bezpečnou jízdu ať v terénu, na štěrku nebo po trávě, v rozbředlém sněhu nebo blátě. Pásy jsou rovněž šetrné k půdě.

Technické parametry

 • Rozměry

  Rozměry
  Délka vozidla 3.620 mm
  Délka včetně přídavných zařízení 6.870 mm
  Šířka, verze 2,5 m 2.500 mm
  Šířka, verze 2,8 m 2.800 mm
  Šířka, verze 3,1 m 3.100 mm
  Šířka frézy (včetně finišeru)
  verze 2,3 m 3.250 mm
  verze 2,5 m 3.520 mm
  verze 2,8 m 3.700 mm
  verze 3,1 m 4.060 mm
  Výška vozidla 2.580 mm
  Výška s odklopenou kabinou 3.030 mm
  Ložná plocha 1.690 x 2.000 mm
  Šířka pásů, verze 2,5 m 870 mm
  Šířka pásů, verze 2,8 m 1.020 mm
  Šířka pásů, verze 3,1 m 1.170 mm
  Světlá výška spodku vozidla 310 mm

 • Motor

  Motor
  Výrobce DaimlerChrysler AG
  Typ Mercedes Benz OM 924 LA
  Euromot III A
  Výkon 80/1269/EWG 146 KW (197 PS) při 2.200 ot/min
  Maximální kroutící moment 675 Nm při 1.200-1.600 ot/min
  Počet válců 4
  Zdvihový objem 4.250 cm3
  Spotřeba paliva od 8,5 l
  Objem nádrže 110 l

 • Provozní data / Hmotnosti

  Provozní data
  Poloměr otáčení 0° kolem své osy
  Měrný tlak na podložku, verze 2,5 m 0,059 kg/cm2
  Měrný tlak na podložku, verze 2,8 m 0,053 kg/cm2
  Měrný tlak na podložku, verze 3,1 m 0,048 kg/cm2
  Hmotnosti
  Celková hmotnost včetně přídavných zařízení
  Verze 2,3 m 4.590 kg
  Verze 2,5 m 4.610 kg
  Verze 3,1 m 4.630 kg
  Maximální přípustná celková hmotnost 5.800 kg
  Užitečný zatížení plošiny bez přidavných zařízení 1.000 kg

 • Kabina / ovládací prvky / přední sklo / rádio

  Ovládací prvky
  Pohon Hydrostatický, uzavřená smyčka, digitální elektronické ovládání
  Rozsah rychlosti 0-25 km/h

  Kabina
  Konstrukce z lehkého kovu
  Certifikát ROPS(ochrana proti převrácení)
  Sedadlo řidiče ISRINGHAUSEN
  Dvě sedadla spolujezdců
  Bezpečnostní pásy pro řidiče a spolujezdce
  Sklápěcí kabina
  Řízení volantem

  Přední sklo/okna/zrcátka
  Elektricky vyhřívané přední sklo, boční a zadní okna
  Elektricky vyhřívaná venkovní zpětná zrcátka

  Rádio
  Rádio/CD přehrávač se stereo reproduktory

 • Světla / elektrický systém / topení / ventilace

  Světla
  4 dvojité parabolické halogenové reflektory
  2 zadní pracovní světla
  Obrysová světla a směrovky
  1 dvojitý parabolický hledáček

  Elektrický systém
  Provozní napětí 24 V
  Baterie 2×12 V / 74 Ah
  Proud při studeném startu 650 A
  Alternátor Bosch 28 V 100 A

  Topení / ventilace
  Horkovodní ohřev vzduchu s ventilátorem a automatická regulace teploty

  Přístroje
  Analogové

 • Radlice / fréza / doplňky na objednávku

  Radlice
  12-ti polohová radlice se systémem rychlého odpojení

  Fréza
  Fréza „X-country trail“ se dvěma nezávislými protahovacími saněmi v různých šířkách

  Doplňky na zvláštní objednávku
  Kabina pro přepravu osob
  Čelní sněhová fréza
  Hladící deska se stopovači
  Kombinované pásy pro celoroční provoz

   

   

Ilustrační fotografie modelu Husky

Použité či repasované stroje tohoto typu v našem bazaru

everest_logo2

Tento model se vyráběl v letech 2002 – 2015
Pořizovací cena nového stroje v roce 2014 byla 341.100 € bez DPH

Everest v sobě kombinuje vynikající výkon s nízkou spotřebou paliva a nízkými emisemi. Odvádí dokonalou práci při vysoké rychlosti. Standardní systém rychloupínání přídavných zařízení zvláště přispívá k pružnosti stroje. Everest se navíc může pochlubit interiérem kabiny navrženým firmou MM DESIGN. S dokonalou ergonomií, která poskytuje jedinečný jízdní komfort. Everest dosahuje příslovečného standardu výrobků Prinoth při úpravách terénu ve všech sněhových podmínkách.

Motor

Dvanáctilitrový turbo diesel 315 KW (430 PS) od firmy Mercedes poskytuje Everestu maximální kroutící moment 2000 Nm při 1300 ot./min. Výsledkem je optimální poměr mezi spotřebou paliva a plošným výkonem. Navíc Everest nabízí senzační studený start. Motor zcela splňuje požadavky EUROMOT III A.

Kabina a světla

Slavné italské studio Pininfarina založilo svůj projekt na praktických požadavcích, souvisejících s prací na horách. Výsledkem je kabina, ve které se cítíte dobře i při dlouhé pracovní směně. Přístroje a ovládací prvky jsou vyprojektovány ergonomicky; volant je nastavitelný (výška a sklon), integrovaný elektronický displej pro ovládání provozu frézy a joystick, který usnadňuje řízení stroje.

Kabina je izolovaná od hluku a vibrací, takže Everest je mimořádně tichým vozidlem. Dále v kabině najdete sklápěcí sedadlo RECARO, rádio, CD přehrávač a výkonné topení, takže řidič je v teple a pohodě. Everest má tónovaná a vyhřívaná okna, vyhřívaná jsou i zpětná zrcátka. Boční dveře mají posuvná okna, pro ještě lepší výhled řidiče. Stěrače čelního skla jsou vyhřívané a zadní okna jsou vybavena stěrači s dvojitým břitem, což zaručuje vynikající výhled za všech podmínek. Odlehčená kabina má plnou certifikaci ROPS a je celkově konstruována pro maximální výkon a provozní bezpečnost.

Dva nové xenonové reflektory zaručují úplné osvětlení upravované plochy. Nová boční a zadní světla umožňují zlepšený výhled na radlici a na přídavná zařízení. Dvojice majáčků zaručuje, že rolba bude vždy dobře viditelná.

Příslušenství

 • Everest může být dodán s hliníkovými, nebo ocelovými lištami s ozubenými břity. Pásy s hliníkovými lištami mají ocelové břity s integrovanými ocelovými hroty pokrytými karbidem. Pásy s ocelovými lištami mají navařený ozubený břit s ocelovými hroty. V obou případech je stoupavost vynikající. Zdokonalená konstrukce vodítek je rozhodujícím faktorem pro delší provozní životnost pásů.
 • Profesionálové se shodují na tom, že dvoudílná fréza u stroje Everest s vysoce odolnými zuby a řadou technicky inteligentních prvků zaujímá vedoucí pozici na trhu a zaručuje kvalitu při úpravě sjezdových tratí.
 • 12-ti polohová radlice a zadní fréza zvládnou i extrémní nasazení. Práci ulehčuje snadné a rychlé připojování a odpojování přídavných zařízení pomocí rychloupínacího systému, který se dodává jako standardní výbava.
 • Hydraulické hadice jsou odolné vůči otěru, což brání poškození při kontaktu s ostrými hranami.Životnost hydraulických hadic je mimořádně dlouhá.

U stroje Everest máte na výběr z dvou typů navijáků:

Bubnový naviják:
Jedná se o další pokrok ve vývoji úspěšného navijáku Leitwolf, který využívá tentýž pohon, vratnou kladku, zařízení pro hydraulické navíjení lana a buben vč. pohonu. Tah se na lano o délce 850 nebo 1200 metrů přenáší ze samotného bubnu pomocí kladek na rameni navijáku.

Hlavový naviják:
Hlavový naviják se dodává s lanem o délce 650 nebo 1000 m. Tah lana je přenášen pomocí dvou nezávislých vratidlových hlav, umístěných před bubnem, který slouží pouze jako zásobník lana.

Dodatečné vybavení (na přání):

 • Naviják
 • Štít pro „Half-pipe“
 • Čelní nakládací lopata
 • Fréza (pro dráhy typu „Half-pipe“
 • Fréza k čelní montáži (vyhazovací)
 • Snow Turbo HPG (pro úpravu „halfpipe“)
 • Fréza typu F410 vybavena pevnými hroty nebo řetízky

 

 • Rozměry

  Délka vozidla 5.050 mm
  Délka s přídavným zařízením 8.850 mm
  Celková šířka včetně pásů 4.260 mm
  Šířka bez pásů 2.500 mm
  Celková pracovní šířka frézy 5.350 mm
  Celková pracovní šířka radlice s otevřenými postranními křídly 5.300 mm
  Celková výška vozidla 2.800 mm
  Celková výška se sklopenou kabinou 3.000 mm
  Světlá výška spodku vozidla 400 mm
  Délka zadní plošiny 1.250 mm
  Šířka zadní plošiny 2.000 mm
  Výška zadní plošiny 1.180 mm


 • Hmotnost

  Hmotnost vč. přídavných zařízení 9.400 kg
  Přípustná celková hmotnost 11.500 kg
  Celková hmotnost s navijákem 10.500 kg


 • Motor

  Výrobce DaimlerChryslerAG
  Typ Mercedes OM 501 LA
  Euromot III A
  Vznětový motor přeplňovaný turbodmychadlem s mezistupňovým chlazením, vysokotlaký vstřikovací systém PLD s elektronickým řízením motoru.
  Počet válců 6-ti válců, vidlicový motor
  Celkový objem válců 11.950 cm3
  Výkon 315 KW (430 PS) při 1.800rpm
  Maximální kroutící moment 2.000 Nm při 1.300pt/min
  Průměrná spotřeba paliva 21 l/h
  Kapacita nádrže 240 l


 • Provozní údaje

  Poloměr otáčení 0° kolem vlastní osy
  Hodinový výkon stroje při rychlosti 20km/h 97.600 m²/h
  Max. stoupavost (v závislosti na sněhových podmínkách) 120%


 • Navijáková nástavba

  Vratidlový naviják
  Pohon Hydrostatický, uzavřená smyčka s A4VG56
  Rozsah rychlosti 0-16 km/h
  Max. tažná síla 35 kN
  Automatický napínák lana

   

  Bubnový naviják
  Pohon Hydrostatický, uzavřená smyčka s A4VG90
  Rozsah rychlosti 0-18 km/h
  Max. tažná síla 35 kN
  Automatický napínák lana


 • Kabina - světla - elektronika

  Kabina

  • Konstrukce z lehkého kovu
  • Certifikát ROPS(ochrana proti převrácení)
  • Sklápěcí sedadlo RECARO®
  • Sedadlo řidiče a dvě sedadla spolujezdců
  • Bezpečnostní pásy pro sedadla řidiče a spolujezdců
  • Sklápěcí kabina
  • Volant
  • Vyhřívané stěrače předního skla

  Přední sklo / okna / zrcátka

  • Elektricky vyhřívané přední sklo, boční a zadní okna
  • Elektricky nastavitelná a vyhřívaná venkovní zpětná zrcátka

  Rádio

  • Rádio/CD přehrávač se stereo reproduktory
  • Držák a kabeláž pro vysílačku

  Světla

  • 2 přední reflektory s možností ztlumení, 2 přední xenonová pracovní světla, 2 zadní pracovní světla
  • 2 otáčivé majáčky, boční světla a kontrolky, 1 dvojitý parabolický reflektor
  • 1 pracovní světlo na rameni navijáku
  • 2 pracovní světla na rámu navijáku
  Elektrický systém
  Nominální napětí 24 V
  Alternátor 140 A
  Baterie 2 x 12 V – 200 Ah
  Proud při studeném startu 1.000 A (standard EN)

  Topení / ventilace

  Horkovodní ohřívač vzduchu + ventilátor s plynulou regulací

  Přístroje

  Analogové přístroje + LED displej funkcí frézy


Ilustrační fotografie modelu Everest

Použité či repasované stroje tohoto typu z naší nabídky

PRINOTH NEW BISON

Nová verze parkdesignového stroje Bison X

Rok výroby: 2015 – současnost

Nejvýkonnější stroj ve své třídě, NEW BISON je poháněn motorem o výkonu 298 kW/406 HP, přičemž nabízí nízkou spotřebu paliva a o 90% menší emise –  splňuje parametry “Stage IV/Tier 4 final” výfukových emisí.

Inovativní parkdesignerská radlice s novými „zuby“ umožňuje vytvářet perfektní tvar skokanských ramp, zatímco boční řezáky zajišťují, že překážky budou tvarovány s absolutní přesností, ostrostí a čistými hranami. Elektronicky nastavitelné otočné sedadlo (15°), které může být posunuto až o 50 cm, umožňuje řidiči zaujmout různé pozice sezení a nabízí ničím nerušený výhled dozadu.

Kabina působí jako pohodlná pracoví stanice, nabízí vynikající viditelnost a úložný prostor splňuje veškeré potřeby řidiče. Multifunkční joystick a barevný digitální 8“ displej dělá z noční směny opravdový zážitek, díky inovativní zvukové izolaci a hlukově-optimalizovaném motoru, vše co můžete slyšel je pouze zvuk rolbovaného sněhu.

PRINOTH frézy jsou výsledkem neustálého vývoje. POWER fréza, která byla vyvinuta v Evropě a POSIFLEX fréza, vynalezená v Severní Americe, společně tvoří ideální sortiment pro jakékoli využití. Unikátní frézovací technologie vytváří perfektní povrch sjezdovek při jakýchkoli sněhových podmínkách.

Dokumenty ke stažení

Fotografie + videa