Nordic liner

Toto je volný překlad článku z oficiálního webu společnosti PRINOTH.
Originální článek si můžete přečíst zde : v anglickém jazyce či v německém jazyce

NORDIC LINER je jedna z inovací prezentovaná na letošní výstavě INTERALPIN 2013. Jedná se nový druh zařízení na tvorbu běžeckých stop. Jednotlivé „žehlicí desky“ a samostatné frézky jsou nyní schopny pracovat NEZÁVISLE na sobě.

NORDIC LINER se skládá z dvou zařízení, každé je vybavené vlastní frézkou, které může být nasazeno za hlavní frézu HUSKY. Aby bylo možné vyhovět různým topografickým podmínkám, může být za jízdy plynule regulován odstup pravého stopovacího zařízení.

Další výhoda spočívá v nastavitelnosti výkonu u frézování těmito stopovači. Vzhledem k tomu, že stopovače mohou být použity samostatně se může využití frézek lišit dle požadavků a stavu běžecké stopy. Pokud je již svah připraven, ale je pouze zapotřebí vytvořit stopy, pak mohou jednotlivé frézky zůstat neaktivní, což snižuje spotřebu paliva a naopak umožňuje rychlejší jízdu. Nová konstrukce „žehlicích nožů“ zajistí kvalitnější a dlouhodobější výsledek pro celodenní využití. Vzhledem k tomu, že malé frézky kopírují pohyb stopovačů, dochází k optimálnímu mixování sněhu a stopa zůstává v ideálním stavu, dokonce i v zatáčkách.

Obchodní prospekt k příslušenství NORDIC LINER: ke stažení zde

Níže uvádíme prezentační video, které NORDIC LINER perfektně popisuje:

PRINOTH - NORDIC LINER